BRATANICA JEDNEGO Z NAS POTRZEBUJE WSPARCIA

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Nadia Dobiesz jest naszą nową Podopieczna. Ma dopiero 3 lata, a już połowę dzieciństwa spędza w szpitalu. W grudniu 2016 r. zdiagnozowano u niej złośliwego guza wątroby. Chemioterapia trwała 4 miesiące, nie przyniosła efektu. Chirurdzy podjęli decyzję o przeszczepie wątroby. I tak w kwietniu 2017 r. przeprowadzono rodzinny przeszczep wątroby. Dawcą była ciocia Nadii. Minęły już 2 lata, ale Nadia ma liczne powikłania po operacji. 
Jednym z nich jest zwężenie w zespoleniu dróg żółciowych z nawracającymi zakażeniami bakteryjnymi i grzybiczymi, a także zakażenia wirusem CMV, ponadto ciężka anemia, która prawdopodobnie spowodowana jest chemioterapią. Nadia przez 7 miesięcy miała założony dren w wątrobie, który miał poprawić stan dróg żółciowych i ułatwić odprowadzanie żółci do jelit. Miała także wykonane dwie biopsje szpiku, które pomogły wyjaśnić przyczynę tej ciężkiej anemizacji.

Leczenie po przeszczepie jest bardzo drogie, a do tego dochodzą częste wizyty kontrolne w szpitalach. Prosimy zatem o wsparcie małej Nadii

Darowizna na rzecz Nadii Dobiesz
94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

Komentarze są wyłączone.