ZAPROSZENIE

Cześć MARKSMAN Szkocja

Klub Strzelecki LOK Grot Białystok zaprasza serdecznie na zawody z cyklu Podlaskie Zawody Strzeleckie, które odbędą się na strzelnicy „Hubertus” przy ul. Produkcyjnej 113 w Białymstoku.

Zawody regionalne ujęte w kalendarzu WZSS (skrócone konkurencje). Start w zawodach jest zaliczany do licencji zawodniczej PZSS.

Udział w zawodach zarówno dla posiadaczy licencji sportowej jak i osób które jeszcze jej nie mają. Startujący bez licencji mogą zaliczyć zawody do oficjalnych treningów przy ubieganiu się o pozwolenie na broń.

Rodzaje strzelań: pistolet, karabin, strzelba
Kategoria wiekowa: seniorzy, juniorzy.
Program zawodów na stronie Grotu

Procedura rejestracji i przeprowadzenia konkurencji

 1. Udajemy się od razu do rejestracji (po prawej stronie). 
 2. Rejestrujemy się na wybrane konkurencje
  • Osoby zarejestrowane online potwierdzają swoje dane i opłacają startowe
  • Osoby rejestrujące się na miejscu wybierają konkurencje, podają swoje dane i opłacają startowe
 3. Wypełnione metryczki zostają na bieżąco drukowane po podaniu danych oraz wybraniu konkurencji.
  UWAGA: Zawodnik musi obowiązkowo podpisać metryczkę
 4. Obsługa wydaje tarcze do wybranych konkurencji. Metryczki i tarcze powinny być oznaczone numerem zgodnym z numerem na liście rejestracji. 
 5. Zawodnik ustawia się w kolejce do stanowisk i wchodzi jeśli sędziowie zasygnalizują wolne stanowisko. Wchodzimy zgodnie z kolejnością zgłoszeń (numerkiem na metryczce).
 6. Po wejściu Zawodnik udaje się po amunicję (na prawo). Osoba wydająca amunicję oznacza fakt wydania na metryczce.
 7. Zawodnik ustawia się na wyznaczone miejsce i przygotowuje do konkurencji. Ustawia lunetę, zawiesza tarczę, przygotowuje broń jeśli ma własną, itp.
 8. Rozpoczęcie strzelania może nastąpić na wyraźny sygnał sędziego
 9. Zawodnik prowadzi strzelanie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.
 10. Po zakończeniu strzelania Zawodnik zabezpiecza broń (odpina magazynek i oddaje strzał kontrolny) sygnalizuje sędziemu fakt ukończenia konkurencji. Zawodnik schodzie ze stanowiska tylko za pozwoleniem sędziego.

W przypadku kłopotów z czymkolwiek na osi, zgłaszamy ten fakt sędziemu poprzez podniesienie ręki. Lufa broni ZAWSZE skierowana w stronę kulochwytu. Sędzia pomaga też zawiesić tarcze do konkurencji karabinowej. 

Nie oczekujemy na kolejną konkurencję na osi. Jeśli nie ma stanowiska wolnego, wychodzimy za drzwi i oczekujemy na wezwanie sędziego.

Komentarze są wyłączone.