Akcja 3 MAJA

Otrzymaliśmy wiadomość następującej treści:

„Witam
3 Maja w Muzeum im. Marii Konopnickiej razem z GRH „Garnizon Suwałki” organizujemy akcję Puzzle Wolności.
Na dziedzińcu Muzeum chcemy stworzyć wspólnie największą flagę w biało-czerwonych barwach.
Złożymy ją z puzzli przygotowanych przez uczestników. Chcemy, żeby było to wspólne działanie suwalczan, tak żebyśmy pokazali, że choć jesteśmy różni, mamy inne zainteresowania i pasje to WOLNOŚĆ jest naszą wspólną wartością.
Przygotowując swojego puzzla każdy będzie mógł oznaczyć go rysunkiem, symbolem, czy logiem swojej grupy (rekonstruktorów, kibiców, szachistów itd.), tak by zaznaczyć swoją cząstkę wolności. Po jego odwróceniu i złożeniu z innymi utworzymy biało-czerwoną flagę, którą sfilmujemy z drona.
Chcielibyśmy żebyście byli z nami.
Napiszcie czy podoba się wam nasz pomysł i czy możemy liczyć, że będziecie z nami.
Krzysztof Skłodowski
GRH Garnizon Suwałki

Napisali do nas ludzie, którzy poważnie traktują zarówno historię jak i naszą Ojczyznę. Myślę , że warto zastanowić się nad uczestnictwem w proponowanej akcji gdyż jest ona na wskroś pozytywna. Poza walorami dydaktycznymi, integracyjnymi, historycznymi, o patriotycznych nie wspominam już nawet, pozwoli większości nam spędzić dzień 3 Maja inaczej niż zwykle. Zapraszam do dyskusji.

jd

1 Komentarz

  • Kwiatek pisze:

    Niestety nie mogę. Służba nie drużba. W ten piękny świąteczny dzień będę dzielnie służył ojczyźnie w jednostce. Ale cel jak najbardziej słuszny i go popieram.